Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Procedury pracy szkoły na czas epidemii

Czcionka:

 PROCEDURA PRACY SZKOŁY

na czas epidemii

w Zespole Placówek Oświatowych

w Moszczance

w roku szkolnym 2020/2021

Podstawa prawna:

  • Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz.1239 ze zm.),
  • Ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.).
  • Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze. zm.),
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6 poz. 69 ze zm.).
  • § 1 Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U z 2020 r. poz. 493).
  • Rozporządzenia MEN z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
  • Wytyczne dla przedszkoli wskazane przez GIS, MZ i MEN z dnia 30 kwietnia 2020 r. w związku z otwarciem przedszkoli od dnia 6 maja 2020 r.
  • Wytyczne dla przedszkoli wskazane przez GIS, MZ i MEN z dnia 4 maja 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat wydany na podstawie art. 8a ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 i 567) w związku z otwarciem przedszkoli od dnia 6 maja 2020 r.
     

§ 1

POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Niniejsza Procedura określa zasady bezpieczeństwa na terenie placówki w okresie

pandemii COVID-19, dotyczące wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i  ich rodziców/opiekunów prawnych.

  1. Celem procedury jest: zminimalizowanie zagrożeń zakażenia korona wirusem choroby COVID-19 oraz ustalenie zasad postępowania z  potencjalnie chorymi.
  2. Procedura określa działania, które zminimalizują możliwość zakażenia. Jednak wszystkie podjęte środki bezpieczeństwa, nie gwarantują w 100% wyeliminowania ryzyka związanego z zakażeniem, dlatego rodzic/opiekun prawny decydując się na przyprowadzenie dziecka do placówki jest zobowiązany wypełnić oświadczenie, stanowiące załącznik nr 1.
  3. Warianty funkcjonowania szkół i placówek w okresie pandemii w sytuacji wystąpienia zakażenia na danym terenie:
  1. WARIANT A – TRADYCYJNA FORMA KSZTAŁCENIA:
  • W szkole funkcjonuje tradycyjne kształcenie. Obowiązują wytyczne GIS/MZ i MEN dla szkół. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego dyrektor szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i za zgodą organu prowadzącego, może częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę szkoły/przedszkola. Wówczas dopuszczalne będą dwa warianty kształcenia: B i C.
  1. WARIANT B – MIESZANA FORMA KSZTAŁCENIA (HYBRYDOWA):
  • Dyrektor może zawiesić zajęcia grupy, oddziału, klasy, lub całej placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć i prowadzić kształcenie na odległość (zdalne). Będzie to zależało od sytuacji epidemicznej na danym terenie, w danej szkole czy placówce. Decyzję podejmie dyrektor po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i otrzymaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

 

  1. WARIANT C – KSZTAŁCENIE ZDALNE:
  • Dyrektor szkoły podejmuje decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych na określony czas i wprowadzeniu w całej szkole kształcenia na odległość (edukacji zdalnej) za  zgodą organu prowadzącego i pozytywną opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

§ 2

OBOWIĄZKI DYREKTORA PLACÓWKI

  1. Dyrektor ustala regulaminy wewnętrzne i dostosowuje procedury obowiązujące w placówce do wymogów zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19 .
  2. Współpracuje z organem prowadzącym.
  3. Organizuje pracę personelu pedagogicznego i niepedagogicznego na okres wzmożonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19.
  4. Udziela instrukcji pracownikom dotyczących zachowania się w przypadku wystąpienia niepokojących objawów.
  5. Monitoruje prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pozostałych pomieszczeniach, sanitariatów oraz wszystkich urządzeń na placu zabaw.
  6. Planuje organizację pracy szkoły i przedszkola  w czasie pandemii.
  7. Przekazuje rodzicom informację o czynnikach ryzyka COVID-19, informuje o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z wysłaniem dziecka do placówki. W związku z powyższym wymagane jest podpisanie odpowiednich dokumentów tj. oświadczenia stanowiącego załącznik nr 1 oraz deklaracji stanowiącej załącznik nr  2.
  8. Zapewnia pomieszczenie do izolacji w razie pojawienia się podejrzenia zachorowania dziecka lub pracownika (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący).
  9. Zapewnia środki ochrony osobistej dla pracowników (jednorazowe rękawiczki, przyłbice, maseczki na usta i nos, fartuchy z długim rękawem itd.) oraz środki higieniczne do dezynfekcji rąk i powierzchni.
  10. Nadzoruje, aby przy wejściu do budynku umieszczono dozownik z płynem do dezynfekcji rąk, a w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych były mydła antybakteryjne oraz instrukcje z zasadami prawidłowego mycia rąk dla dorosłych i dzieci.

§ 3

OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW

  1. Każdy pracownik szkoły i przedszkola zobowiązany jest do samoobserwacji i pomiaru temperatury.
  2. W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) pozostaje w domu i zawiadamia o tym fakcie dyrektora placówki.
  3. Do budynku szkoły pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni, z wyłączeniem pracowników kuchni wchodzą i wychodzą tylko przez wejście główne.
  4. Pracownicy kuchni wchodzą wejściem od zaplecza kuchennego.
  5. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
  6. Bezwzględnie przy każdym wejściu/wyjściu z palcówki w trakcie pracy dorośli regularnie odkażają ręce płynem do dezynfekcji rąk.
  7. Przed przystąpieniem do pracy pracownicy zabezpieczają się w indywidualne środki  ochrony osobistej.
  8. Pracownicy nie przemieszczają się zbędnie po placówce. Obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia do kuchni, z wyłączeniem pracowników bloku żywieniowego.
  9. Nauczyciele przestrzegają zasad wyjścia poszczególnych grup i klas na teren boiska szkolnego i placu zabaw, tak aby grupy/klasy nie mieszały się ze sobą.
  10. Zadania pracowników obsługi:
  1. Usuwają z sal przedszkolnych i szkolnych przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie dezynfekować.
  2. Wietrzą salę, w której przebywają uczniowie co najmniej raz na godzinę lub według potrzeb.
  3. Wykonują codzienne prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych.
  4. Dezynfekują powierzchnie dotykowe - poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł i powierzchnie płaskie, w tym blaty stołów do spożywania posiłków,  sanitariaty oraz pomoce dydaktyczne wg potrzeb.
  5. Wyznaczony przez dyrektora pracownik obsługi  dodatkowo czuwa i odpowiada za odizolowanie dziecka, u którego stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem.
  6. Woźna dodatkowo czuwa nad sprzątaniem i dezynfekcją pomieszczeń w przypadku stwierdzenia zakażenia koronawirusem.
  7. Wyznaczony pracownik z personelu obsługi dokonuje kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń budynku szkoły po jego zamknięciu.
  8. Konserwator regularnie czyści z użyciem detergentu lub środka dezynfekującego sprzęt na boisku szkolnym i placu zabaw. Jeżeli nie ma takiej możliwości zabezpiecza go przed używaniem.
  1. Pracownicy kuchni oraz intendent:
  1. Przestrzegają warunków wymaganych przepisami prawa, dotyczącymi funkcjonowania zbiorowego żywienia.
  2. Wykonując zadania, utrzymują odległość dwóch metrów pomiędzy stanowiskami pracy.
  3. Stosują środki higieny osobistej m.in. fartuchy, jednorazowe rękawiczki, maseczki/przyłbice.
  4. Utrzymują wysoką higienę mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
  5. Po zakończonej pracy gruntownie dezynfekują powierzchnie, sprzęty i pomieszczenia zaplecza kuchennego, zmywalni i obieralni.
  1. Pracownicy zobowiązani są do zapoznania się z wytycznymi zawartymi  w niniejszej procedurze oraz ich stosowania.

 

 

§ 4

OBOWIĄZKI RODZICÓW

  1. Zapoznają się z procedurami opracowanymi na czas zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19 w szkole i przedszkolu i podpisują stosowne oświadczenie stanowiące załącznik nr 1 i 2.
  2. Przekazują dyrektorowi lub nauczycielowi informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne.
  3. Nie posyłają do szkoły/przedszkola dziecka, jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji.
  4. Przyprowadzają do szkoły/przedszkola tylko zdrowe dzieci - bez objawów chorobowych bez kataru, kaszlu, temperatury i innych dających się zauważyć objawów chorobowych.
  5. Stosują się do zaleceń lekarskich, które określają czas nieposyłania dziecka do szkoły/przedszkola, jeśli wcześniej chorowało.
  6. Przed przyprowadzeniem dziecka do szkoły/przedszkola rodzic powinien zmierzyć dziecku temperaturę.
  7. Nie pozwalają dziecku na  zabieranie z domu  do szkoły/przedszkola zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.
  8. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust, zachowaniu dystansu społecznego.
  9. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
  10. Bezwzględnie przy każdym wejściu/wyjściu z palcówki odkażają ręce płynem do dezynfekcji rąk.
  11. Są zobowiązani do uaktualniania numerów telefonów oraz odbierania połączeń z szkoły/przedszkola.
  12. Rodzice są zobowiązani do wyposażenia ucznia w niezbędne pomoce dydaktyczne. W placówce obowiązuje zakaz pożyczania swoich przyborów innym uczniom.

 

 

§ 5

PRACA W PLACÓWCE W PODWYŻSZONYM REŻIMIE SANITARNYM

  1. Na czas podwyższonego reżimu sanitarnego wejście do placówki nadzoruje wyznaczony przez dyrektora pracownik.
  2. Przyprowadzanie dzieci do szkoły/przedszkola:
  1. Dziecko do szkoły/przedszkola przyprowadza tylko jedna osoba i przychodzi tylko z dzieckiem, mającym pozostać w placówce. Zaleca się, aby ta osoba, która przyprowadziła również odebrała dziecko.
  2. W wyznaczonym do tego miejscu  rodzic czeka na pojawienie się pracownika placówki, który dokona pomiaru temperatury dziecka. Dziecko z temperaturą do 37°C może uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych na terenie szkoły/przedszkola. Temperatura powyżej 37,0°C jest równoznaczna z odmową przyjęcia dziecka do przedszkola, gdyż istnieje uzasadnione podejrzenie, że dziecko jest chore i może zarażać inne dzieci (w sytuacjach niejasnych dopuszcza się możliwość powtórnego pomiaru temperatury). Pracownik szkoły/przedszkola dokonujący pomiaru (przy rodzicu), po odczytaniu wartości powyżej 37,0°C samodzielnie wystosowuje do rodzica prośbę o zabranie dziecka i skontaktowanie się z lekarzem; nie jest w tej sytuacji wymagana dodatkowa konsultacja pracownika z dyrekcją czy organem prowadzącym. Dziecko będzie mogło powrócić do szkoły/przedszkola, w momencie całkowitego ustania objawów chorobowych i uzyskania przez nie pozytywnej ku temu rekomendacji lekarza. Nie będą wymagane pisemne zaświadczenia lekarskie, ale rodzic zobowiązany jest do poinformowania o tym fakcie dyrektora szkoły.
  3. Zobowiązuje się rodziców do utrzymywania co najmniej 1,5-2 metrowych odległości od innych osób w tym pracownika szkoły/przedszkola. Rodzic na teren placówki wchodzi w maseczce  oraz rękawiczkach lub po wcześniejszym zdezynfekowaniu rąk.
  4. W przypadku stwierdzenia braku przeciwwskazań do uczestnictwa dziecka w zajęciach opiekuńczych w przedszkolu, wyznaczony przez dyrektora pracownik przedszkola odbiera dziecko od rodziców  (może wziąć maksymalnie dwójkę dzieci z jednej grupy). Pracownik ten jest odpowiedzialny za umycie rąk dziecka, zaprowadzenie dziecka do szatni, pomoc w przebraniu się oraz zaprowadzenie do odpowiedniej sali. W przypadku stwierdzenia braku przeciwwskazań do uczestnictwa dziecka w zajęciach dydaktycznych w szkole, dziecko samodzielnie przechodzi do szatni a następnie pod klasę lekcyjną.
  1.  Odbieranie dziecka z placówki:
  1.  Rodzic/opiekun powiadamia pracownika szkoły/przedszkola o przybyciu do placówki w celu odbioru dziecka.
  2. Rodzic/opiekun oczekuje na dziecko w wyznaczonym do tego miejscu utrzymując co najmniej 1,5-2 metry odstępu od innych ludzi.
  3. Pracownik szkoły/przedszkola odbiera dziecko z sali, sprawuje opiekę nad dzieckiem w szatni i prowadzi do rodzica.
  4. W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia dziecka będzie możliwość wejścia rodzica (w maseczce i rękawiczkach jednorazowych) do odpowiedniej strefy wyznaczonej w szatni.
  5. Po odebraniu dziecka z szkoły/przedszkola, rodzice wraz z dzieckiem opuszczają teren placówki.
  6. Istotne informacje rodzice otrzymują od nauczycieli poprzez kontakt telefoniczny, osobisty z  zachowaniem dystansu społecznego oraz od pracownika odprowadzającego dziecko.

 

§ 6

ZASADY POSTĘPOWANIA NA WYPADEK STWIERDZENIA PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM

1.Działania w przypadku stwierdzenia wystąpienia u pracownika/osoby przebywającej na terenie placówki objawów choroby zakaźnej COVID-19:

  1. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych pracownik zobowiązany jest natychmiast powiadomić Dyrektora oraz bezzwłocznie udać się do wyznaczonego pomieszczenia - izolatorium.
  2. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odsunąć go od pracy. Należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych grup dzieci, powiadomić powiatową stację sanitarno – epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
  3. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w podmiocie procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
  4. Należy bezzwłocznie powiadomić organ prowadzący o zaistniałym przypadku.
  5. Jeśli objawy wystąpiły po (lub przed) godzinach pracy, pracownik  nie powinien przychodzić do pracy, powinien pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że może być zakażony koronawirusem.

2. Działania w przypadku stwierdzenia wystąpienia u dziecka objawów choroby zakaźnej COVID-19:

  1. Nauczyciele szkoły/przedszkola w przypadku wystąpienia objawów choroby zakaźnej  u dziecka niezwłocznie informują dyrektora i rodziców/opiekunów. 
  2. Dyrektor kieruje do pomocy osobę, która przystępując do działań bezzwłocznie zabezpiecza się w: przyłbicę, fartuch ochronny z długim rękawem  i rękawiczki.
  3. Dziecko natychmiast zostaje odizolowane od reszty dzieci.
  4. Wyznaczona osoba pozostaje z dzieckiem utrzymując min. 1,5-2 m odległości.
  5. Izolacja odbywa się w wyznaczonym do tego pomieszczeniu wyposażonym w środki ochrony osobistej (fartuch, maseczka, przyłbica, rękawiczki, płyn do dezynfekcji).
  6. Dyrektor zawiadamia Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną i stosuje się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń, w razie złego stanu dziecka dzwoni pod nr 999 lub 112.
  7. Rodzic/opiekun prawny chorego dziecka jest zobowiązany natychmiast zabrać dziecko  ze szkoły/przedszkola, aby nie narażać zdrowia pozostałych dzieci przebywających w grupie przedszkolnej oraz pracowników.
  8. Obszar, w którym poruszało się i przebywało dziecko, należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w podmiocie procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
  9. Dyrektor bezzwłocznie powiadamia organ prowadzący o zaistniałym przypadku.
  10. W przypadku stwierdzenia wystąpienia u dziecka choroby COVID-19 lub jej podejrzenie rodzice/opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są do poinformowania dyrektora placówki o zachorowaniu dziecka, celem zapobiegania rozpowszechniania się choroby i podjęcia odpowiednich działań.
  11. Należy stosować się do zaleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego przy ustalaniu i wdrażaniu ewentualnych dodatkowych działań biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
  12. Dyrektor ustala listę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły /przedszkola, w których przebywało dziecko podejrzane o zakażenie i stosuje się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie gov.pl/web/koronawirus/ oraz gis.gov.pi odnoszących się do osób, które miały kontakt  z zakażonym.

§ 7

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Za wdrożenie i nadzór nad stosowaniem procedury odpowiada dyrektor placówki.
  2. Do przestrzegania postanowień niniejszej procedury zobowiązani są rodzice/opiekunowie i wszyscy pracownicy szkoły  i przedszkola.
  3. Za zapoznanie pracowników i  rodziców/opiekunów prawnych wychowanków z niniejszą procedurą odpowiada dyrektor.
  4. Procedura obowiązuje od dnia wprowadzenia do odwołania.

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1

do Procedury na wypadek zagrożenia COVID-19 w zakresie zasad i trybu zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby w Zespole Placówek Oświatowych w Moszczance

 

OŚWIADCZENIA  RODZICÓW / OPIEKUNÓW  PRAWNYCH

 

 Oświadczam, że mój syn /moja córka:

...................................................................................................................................................... (nazwisko i imię dziecka)

nie miał/a kontaktu z osobą zakażoną wirusem Covid-19 oraz nikt z członków najbliższej rodziny, otoczenia nie przebywa na kwarantannie i nie przejawia widocznych oznak choroby. 

Stan zdrowia dziecka jest dobry, syn/córka nie przejawia żadnych oznak chorobowych, np. podwyższona temperatura, katar, kaszel, biegunka, duszności, wysypka, bóle mięśni, ból gardła, utrata smaku czy węchu i inne nietypowe. 

Jednocześnie oświadczam, iż jestem świadom/ świadoma pełnej odpowiedzialności za dobrowolne posłanie dziecka do szkoły/przedszkola w Moszczance w aktualnej sytuacji epidemiologicznej.  

Oświadczam, iż zostałam poinformowany/a o ryzyku, na jakie jest narażone zdrowie mojego dziecka i naszych rodzin tj.:

  1. mimo wprowadzonych w szkole/przedszkolu obostrzeń sanitarnych i wdrożonych wszelkich środków ochronnych zdaję sobie sprawę, że na terenie placówki może dojść do zakażenia COVID –19, 
  2. w przypadku wystąpienia zakażenia lub jego podejrzenia w szkole/przedszkolu  - personel/dziecko/rodzic dziecka – zdaję sobie sprawę, iż zarówno moja rodzina, jak i najbliższe otoczenie może zostać skierowane na 14-dniową kwarantannę,
  3. w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów u dziecka/osoby z kadry pracowniczej, osoba ta zostanie natychmiast umieszczona w przygotowanej wcześniej IZOLATCE, wyposażonej w niezbędne środki ochrony osobistej. Niezwłocznie zostanie powiadomiony rodzic/opiekun dziecka oraz stosowne służby i  organy,
  4. zdaję sobie sprawę, że w szkole/przedszkolu stosowane będą częściej niż dotychczas dezynfekcje z użyciem specjalistycznych środków chemicznych.

 

 

 

Moszczanka, dnia..............................                             …………............................................

                                                                                                      ( podpis rodziców) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 2

do Procedury na wypadek zagrożenia COVID-19 w zakresie zasad i trybu zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby w Przedszkolu Samorządowym w Moszczance.

 

DEKLARACJA RODZICA

 

....................................................................................................................................................

(Nazwisko i imię dziecka)

 ..................................................................................................................................................

( Nazwisko i imię rodzica)

 

 Ja niżej podpisana/podpisany oświadczam, że: 

1. Zapoznałem/łam się z treścią Procedury na wypadek zagrożenia COVID-19 w zakresie zasad i trybu zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby w Zespole Placówek Oświatowych w Moszczance.

2. Zobowiązuję się do przestrzegania obowiązującej procedury związanej z reżimem sanitarnym, przede wszystkim: przyprowadzania do szkoły/przedszkola tylko i wyłącznie zdrowego dziecka, bez kataru, kaszlu, podwyższonej temperatury ciała oraz natychmiastowego odebrania dziecka z placówki w razie wystąpienia jakichkolwiek oznak chorobowych, w czasie pobytu w placówce. Przyjmuję do wiadomości i akceptuję, iż w chwili widocznych oznak choroby u mojego dziecka, dziecko nie zostanie w danym dniu przyjęte do placówki i będzie mogło do niej wrócić po ustaniu wszelkich objawów chorobowych i po uzyskaniu zgodny lekarza na powrót dziecka do przedszkola, co rodzic zobowiązany będzie poświadczyć stosownym oświadczeniem.

 

3. Wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka przed wpuszczeniem dziecka do szkoły/przedszkola, a także w trakcie pobytu w placówce w razie zaobserwowania u dziecka niepokojących objawów zdrowotnych. 

4. Zobowiązuję się do poinformowania dyrektora placówki o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej odnośnie wirusa Covid-19 w moim najbliższym otoczeniu.

 

 

 

 Moszczanka, dnia ..................................                     ………………........................................

                                                                                                      ( podpis rodziców) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

RODO

TREŚĆ OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO ADMINISTRATORA DANYCH OSOBOWYCH

 

 Zespól Placówek Oświatowych w Moszczance

 

reprezentowany przez:

 Renatę Redo


 

Zgodnie z art. 24 ust. 1 i art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych  (Dz. U. z 2016 roku poz. 922) informuję, iż administratorem Pani/Pana/Dziecka danych osobowych jest  Zespól Placówek Oświatowych
w Moszczance
.
Pani/Pana/Dziecka dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji do szkoły, realizowania zadań statutowych
i organizacyjnych szkoły na okres kształcenia dziecka w szkole oraz w przyszłości, jeżeli nie zmieni się cel ich przetwarzania. Pana/Pani/Dziecka dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych za wyjątkiem wypadków obowiązkowego udzielenia informacji określonych w przepisach szczególnych. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich oraz dziecka danych a także ich poprawiania. Podaje Pani/Pan swoje oraz dziecka dane osobowe dobrowolnie.